proste domy parterowe

Cechy prostych domów parterowych

Proste domy parterowe są tańsze niż domy piętrowe. To spora zaleta, która przemawia na korzyść takiego rozwiązania. Czym cechuje się taki budynek? Jakie posiada zalety? Z czym wiąże się budowa domu parterowego?

Proste domy parterowe

Okazuje się, że domy parterowe pozwalają zaoszczędzić koszty. Jest to związane z mniej kosztownym stropem, jakie musi być na tyle solidny w budynkach piętrowych, aby nie obciążała go druga kondygnacja. Plusem domów tego typu jest ich eksploatacja. Parterowy dom szybciej i łatwiej ogrzejemy. Przy czym można cieszyć się mniejszymi problemami w utrzymaniu stałej temperatury w całym budynku. Jeśli chodzi o piętrowe domy, tutaj zazwyczaj latem jest cieplej na górze, a zimą jest chłodniej. Nie bez powodu proste domy parterowe to rozwiązanie, na jakie chętnie stawiamy. 

Zalety parterowego domu

 W parterowych domach można zapomnieć o codziennym pokonywaniu schodów na górę. Dla wielu osób, zwłaszcza dzieci i starszych, jest to nie lada wyzwanie, które dodatkowo generuje niebezpieczeństwo. Zalety parterowego domu są doceniane głównie przez rodziców małych dzieci. Nie ma tutaj ryzyka spadnięcia ze schodów. Dom jednorodzinny parterowy może przybierać różnorodne kształty i formy. Uzyskamy je za pomocą samodzielnych brył z niewielkimi korytarzami. To pozwala znacząco zadbać o dostarczenie pomieszczeniom odpowiedniej ilości naturalnego światła. Jednakże nie zapominajmy, że stratą przestrzeni jest budowa domu o bardzo wydłużonym kształcie. Proste domy parterowe dają wygodę i komfort.