Projekty domów parterowych – czy dla każdego?

2-projekt domu parterowego

Domy parterowe mają piękne, estetyczne bryły, które zazwyczaj łatwo wkomponować w istniejące otoczenie. Są też wygodne w użytkowaniu, jednak zaprojektowanie takiego domu, jest nie lada wyzwaniem, wręcz sztuką. Podobnie bywa z wyborem projektu – nie wszystkie projekty domów parterowych łączą przyjemne z pożytecznym, czyli estetykę bryły i wnętrz z ich funkcjonalnością i komfortem użytkowania.

Projekty domów parterowych – na co zwracać uwagę?
2-projekty domów parterowychPodstawowym utrudnieniem jest w tym przypadku konieczność „sprytnego” wydzielenia strefy dziennej i stref przeznaczonych do wypoczynku. Jeśli masz liczną rodzinę, możesz mieć problem ze znalezieniem projektu domu parterowego, w którym zachowane zostaną funkcjonalne ciągi komunikacyjne, a jednocześnie w domu wydzielone zostaną strefy dzienne (salon, kuchnia, jadalnia) i strefy wypoczynku (sypialnie dla wszystkich domowników).

Na etapie wyboru projektu domu parterowego zwróć baczną uwagę, na rozwiązania proponowane przez architekta. Przeanalizuj dokładnie wszystkie swoje potrzeby i wszystkie założenia architektoniczne, a jeśli jakiś projekt spełnia zaledwie jedno z twoich oczekiwań dowiedz się, czy (i za jaką opłatą) możliwe jest naniesienie zmian w projekcie.